Wróć do

POZNAŃ.png
KRAKÓW.png
ŁÓDŹ.png
gdańsk_nowy_czerwony.png

Sprawy Bieżące

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,                                                                                 

Zanim przeczytacie Państwo najważniejsze, bieżące informacje regulujące ten rok szkolny, chcielibyśmy prosić o współpracę, wyrozumiałość i pomoc w przejściu przez ten trudny czas. Czas, który będzie obfitował w zasady i przepisy, te dotyczące bezpieczeństwa i higieny w ochronie zdrowia i życia. Wszyscy obawiamy się tego, co przed nami (nauka stacjonarna to nie wybór, lecz obowiązek na tę chwilę) i tylko racjonalne oraz rzetelne podejście do wytycznych pozwoli nam wszystkim na

bezpieczeństwo. Troska  o zdrowie Uczniów i Pracowników Szkoły jest priorytetem.


Apelujemy o uczciwość i odpowiedzialność - wszyscy musimy mieć świadomość, że potencjalnie jedna podejrzana o zakażenie osoba, może sparaliżować pracę całej Szkoły. Kluczowe jest zatem przestrzeganie Wewnątrzszkolnego Regulaminu oraz Zarządzeń Dyrekcji, a przede wszystkim zapisu - do Szkoły przychodzą TYLKO osoby zdrowe! Prosimy o dokładne zapoznanie się ze wszystkimi

Regulaminami/Przepisami (Wewnątrzszkolny Regulamin Funkcjonowania Szkoły

w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki Szkoły oraz zaleceń w wytycznych MEN/MZ/GIS, Zarządzenia Dyrekcji Szkoły od 1 - 5 wraz z Procedurami), które od dzisiaj będą się znajdowały w dzienniku elektronicznym Librus w zakładce Organizacja Szkoły Pliki Szkoły. Te dokumenty regulują OBOWIĄZKI wszystkich osób znajdujących się na terenie Placówki.


Sprawy bieżące:


1. Rozpoczęcie roku szkolnego - 1 września 2020r. o godz. 9.00 - czas trwania 1h (harmonogram sal na witrynie przy wejściu do szkoły). Tego dnia do szkoły wchodzą WYŁĄCZNIE Uczniowie/Nauczyciele/Pracownicy Szkoły, wyjątkiem jest klasa 1 SP - Uczniowie wraz z Rodzicami (do Rodziców klas 2 i 3 SP wyjdziemy przed budynek Szkoły osobiście o godz. 9.00 w celu uzyskania niezbędnych podpisów). Po rozpoczęciu roku szkolnego Rodzice Uczniów klas 1 - 3 SP odbierają Dzieci (o godz. 10.00) podając nazwiska Pani na dyżurce. W razie KONIECZNOŚCI Uczniowie

pozostają na świetlicy szkolnej (tego dnia od 8.00 do 16.00).


2. Od wejścia do Szkoły obowiązuje Wewnątrzszkolny Regulamin Funkcjonowania Szkoły Marcina Gortata w Krakowie w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki Szkoły oraz zaleceń wskazanych w wytycznych MEN/MZ/GIS i aktualnych przepisach prawa.


3. Rekomendujemy Rodzicom (wraz z MEN i GIS) zainstalowanie aplikacji ProteGo Safe - narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół (szczegóły na stronie MEN).


4. Zajęcia opiekuńcze na świetlicy dla Uczniów klas 1 - 3 SP odbywają się – niezmiennie - w godz. 6.30 - 17.30. Prosimy jednak Państwa, by przebywanie Dziecka na świetlicy było wyłącznie koniecznością! Dzieci nie mogą się tu bawić, razem grać, układać puzzle, dlatego jeżeli tylko istnieje możliwość odebrania Dziecka po zajęciach szkolnych, apelujemy by to czynić.


5. Prosimy również o zapoznanie się z nowymi Statutami SP i LO, Regulaminem świetlicy, Procedurą zwalniania Ucznia z zajęć wychowania fizycznego, kalendarium roku szkolnego oraz istniejącymi już dokumentami: Regulamin Monitoringu, Kontrakt z Uczniem, Kryteria zachowania i innymi - dostępne w Librusie w zakładce Organizacja Szkoły Pliki Szkoły.


6. W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku

w godz. 8.00. - 16.00.


Pozdrawiamy,

Dyrekcja

818 views0 comments

Recent Posts

See All