Wróć do

POZNAŃ.png
KRAKÓW.png
ŁÓDŹ.png
gdańsk_nowy_czerwony.png

Wraz z Akademią ŁKS zapraszamy do wzięcia udziału w naborze do klas o profilu piłka nożna

Szkoła Marcin Gortat i Akademia ŁKS serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w naborze do klas o profilu piłka nożna w Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata przy ul. Minerskiej.Rekrutacja trwa do końca maja. To najlepsza placówka edukacyjna o profilu piłkarskim w tym regionie Polski i co nie mniej ważne - uczy jak żyć i zwyciężać nie tylko w sporcie. Szkoła założona przez wychowanka ŁKS, znanego koszykarza NBA Marcina Gortata, powstała w 2011 roku. Od tego czasu profesjonalna kadra nauczycieli kształci w jej ramach uczniów na poziomie szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego.

- Stwarzamy młodym ludziom możliwość łączenia edukacji z profesjonalnym sportem. Jesteśmy przekonani, że wartości, które daje sport, pozwalają nam wychowywać przyzwoitych ludzi – przekonuje dyrektor szkoły Michał Feter.

W Szkołach Marcina Gortata w Łodzi (oprócz szkoły przy ul. Minerskiej funkcjonuje również szkoła przy ul. Rzgowskiej, w której bardzo prężnie działają sekcje koszykówki i siatkówki), Krakowie, Poznaniu i Gdańsku uczy się i trenuje już ponad 1000 młodych sportowców uprawiających w sumie piętnaście dyscyplin, m.in.

piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i lekkoatletykę.

Od dwóch lat Szkoła Gortata przy ul. Minerskiej ściśle współpracuje z Akademią ŁKS. -To bardzo istotny element naszej struktury organizacyjnej – wyjaśnia Paweł Drechsler, trener przygotowania motorycznego w Akademii ŁKS i opiekun drugiej drużyny ŁKS. Usytuowanie placówki sprawia, że wspólnie z sąsiadującymi obiektami treningowymi Akademii, całość tworzy jeden wielki kompleks sportowo-edukacyjny – zauważa Paweł Drechsler. W Szkole Marcina Gortata przy ul. Minerskiej uczy się blisko 200 zawodników Akademii, a pieczę nad nimi oprócz nauczycieli przedmiotowych sprawuje dziesięciu zatrudnionych w szkole trenerów ŁKS.

cały tekst znajdziesz na:

https://lkslodz.pl Kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony https://www.szkolagortata.pl/rekrutacja-lodz Po wypełnieniu należy ją przesłać mailem na adres michal.feter@szkolagortata.pl W przypadku jakichkolwiek pytań można ze szkołą kontaktować się mailowo lub telefonicznie pod numerem 604 477 754.

49 views0 comments

Recent Posts

See All